RNŻ

Strona Główna
Historia RNŻ
Inni o RNŻ
To, co najważniejsze
Czytelnia
Recenzje
Kontakt
Linki
polityka prywatności
Athletes in Action
Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki
CrossRoads - Na Rozdrożu
Edukacja Finansowa Crown
Forum Kobiet
Ruch Akademicki Pod Prąd
Służba Rodzinie
Fundamenty wiary
kazdystudent.pl
Korespondencyjna Szkoła Biblijna
Film „Jezus”
„Pod Prąd!”
przystań
Szkoła Misyjna im. Pawła Apostoła

nawigacja : strona główna > Inni o RNŻ

Inni o RNŻ

Oaza Jedności Diakonii Ewangelizacji 2011

W dniach 11–13 listopada 2011 r. czworo przedstawicieli Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji naszej Archidiecezji, na czele z Moderatorem DDE ks. Januszem Krygowskim uczestniczyło w Oazie Jedności Diakonii Ewangelizacji (OJDE) w Częstochowie. Wspaniałym doświadczeniem tych dni było spotkanie z przedstawicielami Diecezjalnych Diakonii Ewangelizacji z całej Polski, pod przewodnictwem odpowiedzialnych z CDE - Marka i Gosi Filarów.

Bogactwem ćwiczeń rekolekcyjnych były konferencje i spotkania szkoleniowo – warsztatowe z zaproszonymi gośćmi. Byli to: Krzysztof Najdowski – autor programów szkoleniowych w zakresie sztuki, komunikacji, kreatywności oraz teatru ruchu, min. inicjator programu „Akademia Liderów”; Piotr Werwiński – aktywny lider chrześcijańskiej organizacji Ruchu Nowego Życia; oraz Zbigniew Masewicz – współtwórca programów ewangelizacyjnych skierowanych do środowisk sportowych. Spotkania z zaproszonymi gośćmi były bardzo ciekawe i niesamowicie bogate w treści. Warsztaty szkoleniowe z Krzysztofem Najdowskim oparte były o nowoczesne metody i formy pracy ewangelizacyjnej. Swoim wystąpieniem inspirował wszystkich do pracy nad sobą przedstawiając różnorodne narzędzia efektywnego komunikowania się. Zbigniew Masewicz – były sportowiec, współtwórca programu „Najcenniejszy gol” przygotowanego na czas EURO 2012, dzielił się swoimi doświadczeniami zdobywania ludzi dla Chrystusa podczas masowych imprez sportowych. Piotr Werwiński dzieląc się swoim świadectwem budowania pomnażającego ruchu duchowego, zachęcał do czynienia uczniów, a tym samym duchowego pomnażania we wspólnotach. W sobotę pojawiło się więcej gości, którzy przedstawili nam bardzo ciekawe, godne polecenia i zaangażowania inicjatywy. Zbliża się wielkie piłkarskie święto - ME w piłce nożnej. To super okazja do głoszenia Pana. Przekonywał nas o tym przedstawiciel Ruchu Nowego Życia promując najcenniejszygol.pl. Cytowane. Więcej na stronach: oaza przemyska i oaza warszawska.

Uczestnicy OJDE, fotografia pochodzi ze strony: http://warszawa.oaza.pl


Składam serdeczne podziękowania wszystkim współpracownikom z Ruchu Nowego Życia, którzy brali udział w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus w latach 1999-2010.  To już sporo lat i za nami wiele pięknych ewangelizacyjcyh i osobistych doświadczeń.

 Dziękujemy wam każdemu z osobna jak i waszej Organizacji, za to że macie szlachetne serca, oddane sprawie Jezusa i drugiego człowieka. Obecne czasy wymagają od nas szczególnej współpracy w dziele ewangelizacji a świat ma prawo domagać się od nas czytelnego obrazu Mesjasza, który są w stanie ukazać wyłącznie ci uczniowie Pana, którzy działają w jedności.

Podejmując współpracę cieszymy się, że mając szczególnie bogate doświadczenie denominacji protestanckich z których wrastacie, chcecie współpracować ponad denominacyjnie szanując tak ważne w Polsce doświadczenie katolickie.  Współpraca w ramach Przystanku Jezus, który funkcjonuje od 1999 r., przynosi piękne i błogosławione owoce.  Dzięki naszej współpracy wiele tysięcy młodych usłyszało głoszone orędzie ewangelii i przyjęło Jezusa do swego życia poprzez osobistą decyzję wiary.  Wielu mogło poznawać przesłanie Ewangelii poprzez oglądanie filmów: „Jezus”, „Opowieści biblijne” czy „Magdalena”.  Bardzo Wam za te projekcje dziękujemy a także za składane przy tej okazji świadectwa codziennego życia w przyjaźni z Jezusem.  Nie do przecenienia są prowadzone przez Waz Ruch szkolenia dla ewangelizatorów na podstawie „Czterech praw życia duchowego”, które znajdują się od kilku lat w podręcznikach do religii katolickiej na poziomie gimnazjum.
 
 Poprzez podejmowane wspólne dzieła ewangelizacyjne nie tylko wiemy, ale doświadczamy, że Nowa Ewangelizacja jest możliwa.  Obyśmy pozostawali otwarci na działanie Ducha Świętego, który ludzkie działanie czyni skutecznym i trwałym (por. J 15,16).  Zapraszamy także do współpracy w tym roku podczas kolejnej edycji PJ.

Z wyrazami wdzięczności za dotychczasową współpracę
Ks. Artur Godnarski
Koordynator PJ


Jesteśmy rodzicami dwóch dorosłych córek: Magdy i Agnieszki. Obie córki przez cały okres studiów były zaangażowane w działalność RAPP-u (Ruch Nowego Życia) i działają w nim nadal. Pomagają w organizowaniu studenckich spotkań otwartych na uczelni, ale też odbywają indywidualne spotkania ze studentami w celu propagowania chrześcijańskich wartości.
Córki często opowiadały o tym, co dzieje się w Ruchu. Ponieważ niektóre spotkania studenckie odbywały się w naszym domu, więc mieliśmy okazję poznać również organizatorów. Przekonaliśmy się, że w działalności Ruchu nie ma żadnego zagrożenia dla naszych dzieci, a organizowane przez RAPP imprezy są nie tylko wolne od alkoholu i narkotyków, ale też są bez zarzutu pod względem moralnym.
Zaangażowanie Magdy i Agnieszki w RAPP-ie pomogło im odnaleźć się w nowym środowisku studenckim i bez większych problemów ukończyć studia. Nauczyły się, jak skutecznie studiować, jak radzić sobie ze stresem, jak rozwiązywać konflikty i wielu innych pożytecznych rzeczy. Stały się bardziej odpowiedzialne i wrażliwe na potrzeby innych.
Córki rozwinęły w sobie zdolności organizatorskie, umiejętność planowania swojego czasu i występowania publicznie.
Młodzi ludzie trafiający na studia często są narażeni na różne złe wpływy. Bardzo szybko poznają, że studenckie życie (z wyjątkami oczywiście) polega głównie na uczestnictwie w alkoholowych imprezach, często połączonych z narkotykami i przypadkowym seksem. Po zapoznaniu się z działalnością Ruchu i poznawszy jego organizatorów zyskaliśmy pewność, że nasze córki unikną wielu zagrożeń.
Nie tylko popieraliśmy, ale jesteśmy wdzięczni tym wszystkim osobom z Ruchu, które pomagały naszym córkom ucząc je jak mają postępować, jak dobrze funkcjonować w szkole, w rodzinie, w pracy, jak żyć aby, podobać się Bogu i ludziom. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Małgorzata Legendź, 52 lata, urzędnik samorządowy
Stanisław Legendź, 55 lat, księgowy


Jestem mamą dwóch dorosłych córek. Obydwie uczestniczyły w wielu imprezach organizowanych przez Ruch Nowego Życia. Jedna z nich szczególnie mocno związała się od drugiego roku studiów (lata 2005-2009) z działalnością łódzkiego RAPP-u. Widać było jej oddanie Bogu i chęć niesienia ludziom pomocy. Miałam pewność, że jest w dobrym środowisku, środowisku, które ją wspiera.
Nie zauważyłam żadnych negatywnych wpływów. Cały czas córka uczestniczyła w życiu Kościoła Katolickiego, była dobrą i sumienną studentką. Utrzymywała wszystkie przyjaźnie i znajomości nawiązane jeszcze przed zaangażowaniem w RAPP-ie.
Naprawdę RAPP nikogo nie ogranicza i do niczego nie zmusza. Powiem więcej: RAPP to dobra studencka organizacja, która promuje chrześcijańskie wartości. A to jest  nam wszystkim tak bardzo potrzebne, a szczególnie potrzebne ludziom młodym.

Małgorzata Szukalska,  lat 55, nauczycielka

 

Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
CMS, powered by WEB interface, internet ART